Öğretim:

Kalıcı öğrenmeyi esas alan alternatif eğitim yaklaşımına sahibiz. Amacımız yenilikçi, sorgulayan, yaşadığı dünyaya duyarlı, bilim, spor, sanat ve teknoloji alanlarında başarılı bireyler yetişmesine rehberlik etmektir.

Eğitim:

Çağdaş ve demokratik değerlere bağlı, saygılı, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi bizden sonraki kuşaklara vereceğimiz iyi bir armağan olarak görüyoruz.

Sağlık ve Hijyen

Aktif eğitim sürecinde sosyal ve dinamik bir yaşam alanının parçası olmak sağlık açısından bazı tehlikeler doğurmaktadır. Bu bağlamda okulumuzun periyodik temizlik ve hijyen uygulamalarını yerine getiriyor, gerekli aşı desteğini ve sağlık takiplerini sağlıyoruz.

Güvenlik

Güvenli bir ortamda eğitim almanın bireyin gelişimine doğrudan katkıda bulunduğuna inanıyoruz! Ebeveynlerin içleri rahat şekilde çocuklarını bırakabildikleri bir eğitim merkezi olmanın gerekliliğini eksiksiz yerine getiriyoruz.

Anaokulu:

çocukların çevresini keşfetmesine, öğrenmesine, duygu ve düşüncelerini ifade etmesine olanak sağlayan, yani en önemli eğitim dönemidir.

İlkokul:

Etkili ve heyecan verici farklılaştırılmış sınıflarda, öğrencilerin öğrenme haritaları ve hazır bulunuşluk düzeyleri baz alınarak esnek zamanlı planlanmış eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleşmektedir

Ortaokul:

akademik ve davranışsal alanlarda atılan sağlam temellerin üzerine, Akad Koleji’nde eğitim öğretim faaliyetlerimiz ışığında, akademik ve davranışsal politikalarımız doğrultusunda gelişimlerini sürdürmektedirler.
Planetaryum
Okulumuz bünyesinde yer alan planetaryumda gökyüzü ve uzayı tanımak gök cisimlerine karşı merak uyandırmak ve onları araştırmayı teşvik etmek hedeflenmektedir. Planeteryum Dünya ve evrende ki yerimizi öğrenmek, çevremizde ki bilimi anlamak için hazırlanmıştır.
Dijital Kütüphane
Öğrencilerimiz, yazılı veya mikrofilm dışında bilgisayar ortamındaki formatlara sahip verilerin bulunduğu digital kütüphanede ansiklopedilerden sözlüklere, temel eserlerden fen bilimlerine, öyküden romana kadar geniş bir yelpazede 6 bine yakın kitaptan faydalanabilecektir.
Kültür Haftası Şenliği
Okulumuzda Haziran ayının ilk haftası “Kültür Şenliği Haftası” olarak kutlanacaktır. Bu hafta içerisinde öğrencilerimizin sene boyunca ürettikleri eserlerin ve yaptıkları çalışmaların , velilerimizle bir şenlik atmosferinde paylaşılması hedeflenmektedir.
Değişim Programları
Erken yaşta yurtdışı deneyimi. Amerikada bulunan California Berkley Üniversitesi Lawrance Hall of Science bilim merkezinde eğlenceli bilim ve matematik serüvenleri yaşayarak farklı kültürden arkadaşlar edinmelerini ve yurt dışı deneyimini tecrübe etmelerini sağlamaktayız.
Spor Salonu
Öğrencilerimizin yaşam kalitesini arttırmak üzere ‘Yaşam Boyu Spor’ felsefesini benimseyerek sporu yaşamın bir parçası olarak benimsetmeyi ilke edinmiş spor klübümüz, sağlıklı dinç eğlenen estetik performansı yüksek kendine güvenen macera tutkunu toplum bilinci olan bireyler yetiştirme arzusu ile yola çıkmıştır.
Yüzme Havuzu
Okulumuz bünyesindeki yüzme havuzumuz son teknoloji ürünü ısıtmalı olup,tüm öğrencilerimizin yüzme havuzundan yararlanabilmeleri için özel ders programları oluşturulmaktadır.

Ön Kayıt Formu

[]
1 Step 1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

Etkinlikler

AKAD

Galeri