Step Aerobik Dans Yarışması

Okulumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu Step Aerobik Dans Yarışmasında Türkiye 3’üncüsü olmuştur. Bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve öğretmenimiz Mustafa Kılıç’ı kutlarız, başarılarının devamını dileriz.

 

Basın:

 

Step Aerobik Türkiye Şampiyonası Mersin'de yapıldı


Okullar Arası Step Aerobik Türkiye Şampiyonası, Türkiye Cimnastik Federasyonu organizasyonu ile Mersin’de yapıldı. Şampiyonaya Türkiye genelindeki 41 okuldan 410 sporcu katıldı.

 

     Okullar Arası Step Aerobik Türkiye Şampiyonası, Türkiye Cimnastik Federasyonu organizasyonu ile Mersin’de yapıldı. Şampiyonaya Türkiye genelindeki 41 okuldan 410 sporcu katıldı.
Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikinci kez düzenlenen Okullar Arası Step Aerobik Türkiye Şampiyonası, 4-5 Haziran 2014 tarihleri arasında Edip Buran Spor Salonu’nda yapıldı. Şampiyonaya Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Müdür Vekili Ahmet Tarakçı ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu Mersin İl Temsilcisi İrfan Çalışır da katıldı.
Küçük, yıldız ve genç kategorilerinde yapılan müsabakalarda 410 sporcu mücadele etti. Şampiyonanın sonunda küçüklerde 14.30 puanla Adana Vakıfbank Ortaokulu birinci olurken, 14.15 puan alan Ankara Başkent Özel Ayşe Abla Ortaokulu ikinci, 14.05 puan alan Ankara Baldudak Ortaokulu üçüncü oldu. Yıldızlarda birinci, 13.05 puan alan Ankara Başkent Özel Ayşe Abla Ortaokulu olurken, ikinci 11.85 puan alan Bozdoğan Fatih Ortaokulu, üçüncü de 11.35 puan alan İstanbul Akad Koleji oldu. Gençlerde ise birinciliği 17.05 puanla Ankara Özel bilkentLisesi, ikinciliği 14.55 puanla Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve üçüncülüğü 14.40 puan alanEskişehir Özel Atayurt Koleji elde etti. Yine gençlerde mücadele eden Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi ise 12.55 puan alarak sıralamada Türkiye 9.’su oldu. Dereceye giren okullara başarı belgeleri, madalya ve kupaları verildi.

-

 

 

İstanbul Akad Koleji  © 2013  bir HYBA FUTURE EDUCATION EĞİTİM .LTD. ŞTİ. Markasıdır.

444 3 017